Ucze z dysleksj

Informacja pedagoga szkolnego - ucze z dysleksj

Obowi眤kiem ucznia z dysleksj rozwojow jest podj阠ie pracy nad swoimi trudno禼iami oraz dokumentowanie jej w osobnym zeszycie. Uczniowie z dysleksj rozwojow maj prawo do diagnozy, terapii, dostosowani form i metod nauczania oraz wymaga do ich poziomu.

Reguluj to rozporz眃zenia Ministra Edukacji Narodowej. Tre舵 poszczeg髄nych rozporz眃ze jest dost阷na w Internecie: na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl) oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji (www.ptd.edu.pl).

Obliguj one szko酬 do udzielania uczniom ze specyficznymi trudno禼iami w uczeniu si specjalistycznej pomocy,dostosowanej do ich potrzeb ju w okresie przedszkolnym.

Dokumenty do pobrania:

(1kB) Modelowy system profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom z dysleksj

(1kB) Kwestionariusz objaw體 dysleksji

(1kB) Praca z uczniem z dysleksj