Historia gimnazjum

Nasze gimnazjum zostało powołane uchwałą Rady Gminy w Lyskach z dnia 11 marca 1999 roku.

Jako obwód gimnazjum wskazano obszar całej gminy - 10 miejscowości.

Na stanowisko dyrektora nowo utworzonej szkoły powołana została Pani Mariola Mrowiec. Jej zadaniem była organizacja szkoły: zatrudnienie nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wyposażenie sal lekcyjnych w pomoce dydaktyczne. Najważniejszymi obowiązkami były: dokonanie podziału uczniów na klasy, przydzielenie im zajęć i organizacja dojazdów.

Gimnazjum zaczęło funkcjonować 1 września 1999 roku. Liczyło 150 uczniów, którzy uczyli się w 6 oddziałach, zatrudnionych było 19 nauczycieli.

W 2001r. szkoła liczyła 400 uczniów w 17 oddziałach, pracowało 41 nauczycieli. Pani Aleksandra Szymura powołana została na stanowisko wicedyrektora.

W Pstrążnej i Raszczycach uczyły się 3 klasy pierwsze: z Adamowic, Raszczyc i Pstrążnej.

Od 2002r. całe gimnazjum mieści się w Lyskach.

W 2012r. gimnazjum przeszło gruntowny remont zarówno na zewnątrz, jak i w salach lekcyjnych i na korytarzach.

Od września 2012r. na stanowisko dyrektora powołana została Pani Aleksandra Szymura.