Zakończenie projektu Comenius
w Hiszpanii

W dniach 25 - 30 maja uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. mjr pil. Antoniego Tomiczka w Lyskach wzięli udział w ostatniej wizycie szkół partmerskich projektu "Today Blue Planet But Tommorow?" w Plasenci (Instituto De Ensenanza Secundaria "Virgen del Puerto"). W tej wizycie uczestniczyło 50 uczniów oraz  20 nauczycieli ze wszystkich uczestniczących w projekcie krajów (oprócz gospodarzy czyli Hiszpanii i naszej szkoły byli także uczestnicy z Turcji, Francji, Grecji, Węgier, Portugalii oraz Włoch).

Hiszpanie przygotowali dla gości wiele zajęć oraz wycieczek. Uczestnicy spotkania zwiedzili szkołę, wzięli udział w grze miejskiej "Gymkhana" w czasie, której poznali miasto, byli z wizytą u burmistrza miasta, odwiedzili typowy targ hiszpański. Zwiedzili miasta Caparrę, Granadillę oraz Caceres, które jest na światowej liście zabytków UNESCO. Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w grach sportowych, również tych związanych z wodą (realizowany projekt jest o wodzie) w Międzynarodowym Centrum Sportu "El Anillo" (m.in.: kajakarstwo, windsurfing)

Jednakże celem wizyty w Plasenci było przedstawienie plakatów oraz ulotek "WODNE SOS", a także filmu oraz zdjęć z przeprowadzonego wcześniej w swoich szkołach happeningu, zachęcającego społeczność szkolną i lokalną do dbania o ilość i jakość wody.

Wizyta w Hiszpanii to było przedostatnie działanie programu Comenius w lyseckim gimnazjum. W ostatnim tygodniu czerwca grupa Comenius będzie miała jeszcze okazję poznać Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Aquapark H2O w Raciborzu.

koordynator projektu Comenius