Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół

Nasza szkoła rozpoczęła współpracę europejską w ramach programu Comenius-Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół, przewidzianego na dwa lata: 2012-2014.

W projekcie zatytułowanym "Today, Blue Planet, but tomorrow?"(tł. Dzisiaj, Niebieska Planeta, ale Jutro) uczestniczy 8 szkół:

• z Turcji(szkoła średnia w Kumburgaz- europejska część Istambułu, uczniowie w wieku 6-14 lat),
  • Hiszpanii(szkoła średnia w Plasencia- małe miasteczko w północnej części regionu Extremadura, na zachodzie Hiszpanii, uczniowie w wieku 11-12 lat oraz 17-18 lat),
  • Portugalii(szkoła podstawowa w Montijo- 35 km od Lizbony, uczniowie w wieku 4- 16 lat),
  • Francji(gimnazjum i szkoła średnia w Albi, uczniowie w wieku 10-20 lat),
  • Grecji(gimnazjum w Panaitolio, w zachodniej Grecji),
  • Węgier(Szkoła Podstawowa i Muzyczna w Balatonlelle, w południowej części Jeziora Balaton, uczniowie w wieku 7-14 lat),
  • Włoch(Rzym, 3 km na południowy- wschód od centrum miasta, uczniowie w wieku 11-14 lat)
  • i nasza szkoła.

Temat projektu związany jest z wodą, pozwoli uczniom i nauczycielom komunikować się, uczyć i pracować razem ze szkołami partnerskimi. Projekt będzie się skupiał na zadaniach wykonywanych w szkole, w domu, na zajęciach pozalekcyjnych (np. wykonywanie logo, wykonanie prezentacji multimedialnej, filmów, wystaw, rysunków, zabaw) oraz na wymianach zagranicznych nauczycieli i uczniów do szkół w krajach partnerskich.

Wszystkie zadania mają uświadomić uczniom, nauczycielom, obywatelom lokalnej społeczności znaczenie wody oraz konieczność ochrony naturalnego środowiska. Ponadto uczniowie i nauczyciele będą mieć okazję poprawić swoje umiejętności w zakresie technik komputerowych oraz językowych kompetencji i umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, ale także w językach narodowych partnerskich szkół (np. tworzenie słownika związanego z wodą w języku ojczystym i angielskim).

Przygotował szkolny koordynator Comeniusa:

Zobacz szkoły uczestniczące w projekcie >>>