Wizyta robocza nauczycieli z Lysek w Turcji

W dniach 14-17.11.2012 r. 17 nauczycieli ze wszystkich szkół partnerskich realizujących projekt Comeniusa "Today Blue Planet But Tomorrow?"" odwiedziło szkołę średnią (Kumburgaz Ortaokulu) w Istambule. Naszą szkołę reprezentowało 3 nauczycieli: p. dyrektor Aleksandra Szymura, szkolny koordynator projektu Alicja Postawka oraz nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole Małgorzata Tulec. W czasie wizyty nauczyciele omawiali zadania, terminy realizacji tych zadań oraz inne szczegóły związane z realizacją projektu. Uczniowie wszystkich szkół partnerskich będą realizować zadania w swoich szkołach w ramach projektu, a następnie niektórzy uczniowie wraz nauczycielami wybiorą się do szkół partnerskich lub wyślą efekty swoich prac drogą internetową.

Nasza szkoła zamierza odwiedzić 4 kraje:

• Grupa uczniów wraz z nauczycielami wybierze się w marcu 2013r. na Węgry, w maju 2013r. do Portugalii oraz w styczniu 2014r. do Francji,
  • Grupa uczniów i nauczycieli szkół partnerskich odwiedzi Polskę w marcu 2014r.
  • Na wizytę podsumowującą projekt wybierze się grupa nauczycieli do Hiszpanii w maju 2014r.
  • W pozostałych krajach odbędą się wizyty bez udziału polskiej grupy, na które należy przygotować wcześniej zadania i przesłać je drogą internetową • (styczeń 2013r. - Włochy, październik 2013r. - Grecja).

Zadania do zrealizowania w czasie trwania całego projektu(2012-2014):

1. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu we Włoszech w styczniu 2013r.: krótkie filmy laboratoryjnych eksperymentów badające jakość wody oraz wypełnienie ankiety "Znaczenie wody" (termin wykonania zadań w szkole grudzień 2012/styczeń 2013).
  2. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu w Balatonlelle (Węgry) w marcu 2013r.: prezentacja kraju, gminy/miasta oraz szkoły oraz nagranie krótkich filmów "Woda w życiu" (termin wykonania zadań w szkole luty/marzec 2013).
  3. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu w Montijo w Portugalii: wodne zabawki, zabawy, rysunki, wystawa fotograficzna z obchodów "Dnia Ziemi" oraz wystawa "Sztuki z wodą" ( termin wykonania zadań kwiecień/maj 2013).
  4. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu w Grecji: tradycyjne pieśni i tańce, prezentacja literatury(termin wykonania zadania wrzesień/październik 2013)
  5. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu we Francji w Albi: mapa historyczna, geograficzna, ekonomiczna, na której miasta powiązane są z wodą oraz zdjęcia profesji związanych z wodą(termin realizacji zadania grudzień 2013/styczeń 2014).
  6. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu w naszym Gimnazjum.: wielojęzyczny słownik terminów związanych z wodą. Uczniowie szkół partnerskich odwiedzą naszą szkołę, będą to prawdopodobnie uczniowie wraz z nauczycielami z Francji, Portugalii, Turcji, Węgier i nauczyciele z Włoch(termin wykonania zadania luty/marzec 2014r.).
  7. Przygotowanie zadań, których rezultaty prac będą omawiane na spotkaniu w Hiszpanii: przygotowanie fotografii oraz krótkich filmów kampanii przeprowadzonej w swoim środowisku dla poprawy jakości oraz oszczędzania wody w szkole i społeczności lokalnej , zanieczyszczenia wody , przygotowanie rysunków i plakatów "Wodne SOS" oraz wypracowanie katalogu zawierającego wszystkie materiały, które powstały w czasie trwania projektu(Termin wykonania zadania kwiecień/maj 2014r.).

Przygotował szkolny koordynator Comeniusa:

Zobacz szkoły uczestniczące w projekcie >>>